Fortnite Battle Royale (Pole Bitwy) – Tryb PVP

Tryb Battle Royale (PVP – Pole Bitwy) pojawił się w grze ponad miesiąc po premierze podstawowej wersji Fortnite. Mimo że początkowo twórcy zupełnie go nie planowali, to właśnie dzięki tej nietypowej rywalizacji, gra zyskała tak wielką popularność w przeciągu zaledwie kilku miesięcy. Choć trzeba też przyznać sporą zasługę podobnemu tytułowi – Playerunknown’s Battlegrounds – którego twórcy mieli wiele pretensji do Epic Games (deweloperów Fortnite), a także kwestii, że praktycznie od samego początku (prócz pierwszych tygodni), był on udostępniony za darmo.

Co ciekawe pierwsza wersja Pola Bitwy powstała w zaledwie 2 tygodnie (dostosowanie dotychczasowego silnika) to już wtedy gracze ją pokochali. Kolejne miesiące to liczne aktualizacje i nowe sezony urozmaicające rozgrywkę co tylko wpływało pozytywnie na zdobycie nowych sympatyków trybu PVP.

Zasady:
W podstawowej wersji rozgrywki gracz ląduje samotnie na mapie razem z blisko 100 przeciwników i walczy o przetrwanie – wygrywa ostatnia osoba, która zostanie przy życiu. Do dyspozycji gracza jest liczny arsenał rozsiany losowo po świecie. Jednak, żeby zmusić gracza do ruchu i konfrontacji z innymi, co kilka minut zmniejsza się obszar dostępnej mapy. Dodatkowo tym co wyróżnia Fortnite na tle innych gier z gatunku Battle Royale, to możliwość budowy umocnień za pomocą wcześniej pozyskanych surowców przy użyciu kilofa.

Istnieje również wersją drużynowa, gdzie na podobnych zasadach jak powyżej możemy współpracować z (maksymalnie) 4 przyjaciółmi. W tym wypadku nie wygrywa ostatnia osoba, a drużyna, która została na polu bitwy.